Mart Ayı Temel Fotoğraf Semineri

Seminer sürecinde temel fotoğraf bilgilerinin yanı sıra eğitim gezileri de düzenlenmektedir. Ufad eğitmenlerinin uygun gördüğü çekim mekanlarında yapılan pratik derslerinde, katılımcıların refleks kazanması amaçlanmaktadır. Ayrıca oluşturulan Facebook eğitim sayfalarında katılımcılara sürekli eğitim imkanı sunulmaktadır. Bu sayede katılımcılar fotoğraf ekleyebilmekte ve eğitmenlerden ihtiyaçları doğrultusunda yorum alabilmektedir.

Katılımcılar belirlenen günlerde dernek merkezine gelerek slayltar eşliğinde veya uygulama şeklinde eğitim almaktadırlar. 

Programın hemen ertesinde ise derneğimizin deneyimli üyeleri, “fotoğraf ve haklarımız”  ile “proje çalışmaları” konusunda katılımcılara bilgiler vermektedir. 

Seminer sonunda; katılımcılara Seminer Katılım Belgeleri‘nin verildiği bir tören düzenlenmekte ve tören sonrasında, katılımcıların fotoğraflarından oluşan bir sergi açılmaktadır.

Ortaya çıkan çalışmalar sonrasında web sitemizde slayt olarak yayınlanmaktadır.

 SEMİNER PROGRAMI

1. DERS

Fotoğraf tarihi ,objektifler,sayısal makineler tanıtımı ,kaynak kitaplar bilgisi ve fotoğraf sunumları…

2. DERS

Diyafram, enstantene, Iso (pozlama değerleri,alan derinliği ,diyafram ,enstantene fotoğrafları) (pazar günü uygulama fotoğraflar çekimi)

3. DERS
 Işık ve renk (uygulama çekilen fotoğraf kritikleri ) (ışıkla ilgili pazar günü uygulama çekimleri)
4. DERS
Kompozisyon (uygulama çekilen fotoğraf kriritikleri)

5. DERS 

Çekim teknikleri,yardımcı ekipmanlar

6. DERS 

Fotoğraf düzenleme programları ,fotoğraf işlemeye giriş
7. DERS
Görsel estetik 

8. DERS

Serbest saha çekimleri değerlendirmesi yapılacaktır

 

 

Fotoğraf bilginiz sıradan olmasın güzel fotoğraflarla zamanı durdurmak bilginize bilgi katmak istiyorsanız bu program kaçmaz, Kayseri’nin ilk ve tek Türkiye Fotoğraf Sanatı FEDERASYONU’na kayıtlı fotoğraf derneği UFAD bünyesinde verilecek eğitim seminerimizde,

– Eğitim alan tüm öğrencilerin bireysel eğitim koçu olacak teorik genel dersler dışında istediklerini istedikleri zaman eğitim koçuna sorarak gerekirse uygulama yapabilecek.
– Katılımcılar belirlenen günlerde dernek merkezine gelerek slayltar eşliğinde veya uygulama şeklinde eğitim almaktadırlar.

– Programın hemen ertesinde ise derneğimizin deneyimli üyeleri, “fotoğraf ve haklarımız” ile “proje çalışmaları” konusunda katılımcılara bilgiler vermektedir.

– Seminer sonunda; katılımcılara Seminer Katılım Belgeleri’nin verildiği bir tören düzenlenmekte ve tören sonrasında, katılımcıların fotoğraflarından oluşan bir sergi açılmaktadır.

– Ortaya çıkan çalışmalar sonrasında web sitemizde slayt olarak yayınlanmaktadır.

– Seminer sürecinde temel fotoğraf bilgilerinin yanı sıra eğitim gezileri de düzenlenmektedir. Ufad eğitmenlerinin uygun gördüğü çekim mekanlarında yapılan pratik derslerinde, katılımcıların refleks kazanması amaçlanmaktadır. Ayrıca oluşturulan Facebook eğitim sayfalarında katılımcılara sürekli eğitim imkanı sunulmaktadır. Bu sayede katılımcılar fotoğraf ekleyebilmekte ve eğitmenlerden ihtiyaçları doğrultusunda yorum alabilmektedir.

Detaylı bilgi ve iletişim: +90 533 265 99 83 Murat Ziya öztürk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir