sergiafis

Derneğimiz, üye çalışmalarını izleyicilerle paylaşmak üzere her yıl bir sergi düzenlemektedir. Sergileme için yola çıkış amacımız; yaşadığımız bölgenin kültürel mirasına katkı sağlamak ve fotoğrafı daha fazla izleyiciye anlatmaktır.

 

Bu doğrultuda ilk sergimiz 2007 ylında Kayseri Park’ta 60 fotoğrafla, “2008 UFAD Karma Sergisi” Kayseri İl Kültür Müdürlüğü’nde 45 fotografla izlenime sunulmuştur. Daha sonra 23 Nisan 2009 çocuk bayramı esas alınarak “Anadolu’da Çocuk” isimli ikinci sergimizi hazırladık. 25 üyemizin katılımı ile 70 fotoğraf 15 gün boyunca Kadir Has Kültür Merkezi’nde izleyicilerimizle buluştu. 24 Mart 2010 tarihinde açtığımız “Oradaydım” isimli 3. sergimiz ile de yurdumuzun dört bir yanından çekilen karelerle izleyicimize ulaştık.

 

2011 Yılı içerisinde 5-6 ve 7. Sezon eğitimcilerinin katılımıyla 60 fotoğrafdan oluşan sergimiz ”UFAD’ın Renkleri” 3 gün süreyle Kayseri Park’ta izleyicelerle buluştu. 8. Sezon katılımcıları ise “Bizim Sonbahahar” isimli proje sergileriyle toplam 50 fotoğraf sergilediler. Dernek üyelerimizin ilk proje sergisi olan ”Talas’ta Med-Cezir”, hem sokak sergisi olarak hem de AVM’de sergilenmiştir.

Yine 2012’de Kadınlar Günü’ne özel olarak gerçekleştidğimiz “XX Işınları” isimli sergimiz de de 50 fotoğrafı izleyiciyle buluşturduk. Ufad kişisek sergiler kapsamında “Hakan’ın Makroları” isimli bir sergimizde Kayseri Park AVM’de sergilenmiştir. 10 Kasım 2012’de ise İstanul Büyükçekmece’de 12 fotoğrafımız sergilenmiştir. Son olarak ise 10 ve 11. Dönem katılımcılarının ortak sergisi olan ON1 isimli fotoğraf sergimiz gerçekleşmiştir.

Kişisel ve karma sergilerimizin sayısı gün geçtikçe artarak devam edecektir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir